OBEC DOLANY : 100 LET SDH MALECHOV, ČÍSLO PROJEKTU CÍL EÚS/DF/SU/07/01

Cesta: Úvod > Obecni úřad

Kontakty

Obecní úřad Dolany
Dolany 188
339 01 Klatovy
Tel.: 376 313 620, 376 323 620

Doporučujeme

Odběr SMS

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
EPUSA - Elektronický portál územních samospráv
Elektronický portál územních samospráv
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Vyhledávání

Bezpečnost

Doporučujeme

Napište nám

100 let SDH Malechov, číslo projektu Cíl EÚS/DF/SU/07/01

Loga

100 let SDH Malechov, číslo projektu Cíl EÚS/DF/SU/07/01

Takto byl projekt popsán v žádosti:
Obec Dolany (okres Klatovy) udržuje a neustále rozvíjí partnerské vztahy s obcí Grafling SDH (okres Deggendorf). Hasiči obou obcí patří k nejaktivněj-ším spolkům. Obce mají od r. 2010 uzavřenou smlouvu o vzájemné pomoci v případě živelných pohrom, v r. 2012 pořídila obec Grafling pro své hasiče s podporou programu Cíl 3 nové zásahové vozidlo, v r. 2015 darovala obec Grafling, FFW Alberting, SDH Dolany zásahové vozidlo.

V r. 2017 složilo jako dosud jediné v ČR požární družstvo Dolan bavorské výkonnostní zkoušky FFW Hasiči z Graflingu se zúčastňují okrskových požárních soutěží pořádaných v Dolanech, často se umisťují i na stupních vítězů.

Je pochopitelné, že sbory a obce spolu slaví i významná výročí, jako je 100 let SDH Malechov, části obce Dolany, dne 11.08.2019. 10 let dosavadní spolupráce je vhodných pro bilanci i pro výhled do budoucnosti. FFW Grafling přijede na oslavy se svým zásahovým vozidlem a předvede zásah vyprošťování z auta po dopravní nehodě s pomocí hydraulických nůžek. Zástupci FFW Grafling půjdou při příležitosti oslav v slavnostním průvodu.

Pro děti bude připraven kreativní a zábavný program plný her a soutěží s hasičskou tématikou, včetně výtvarné soutěže. Dětská díla budou ihned vystavena. I do budoucnosti chtějí sbory více spolupracovat na úrovni dětí a mládeže, i když systém organizace a vzdělávání resp. přípravy je na obou stranách hranice diametrálně odlišný. Aktivní účast na oslavách v Malechově je důkazem hluboké vzájemné spolupráce a příslibem jejího dalšího rozvoje.

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Obecní úřad Dolany | Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
úvodtisk